Eksi eşini ‘porno videon var’ diyerek öldüren Hüseyin Polat’a ağırlaştırılmış müebbet!

İki yetişkin çocuk annesi Sadet Fidan (57), eşi Hüseyin Polat’tan 2019’da boşandı. Bir oğlunu evlendiren, ikincisi için düğün hazırlığı yapan Fidan, hayatını düzene koymaya çalışırken, eski eşi Hüseyin Polat’tan (54) kurtulması ise mümkün olamadı.

Bir dönem uyuşturucu kullanan, düzenli bir işi de olmayan Polat, ilk olarak Fidan’a, oğluyla yaşadığı evi satarak parayı kendisine vermesi için baskı kurdu. Evi elde etmek için eski eşine, sevgilisi adına senet dahi imzalatan Polat’ın son planı ise, dehşet verici oldu.

KAPI-KAPI DOLAŞTI EŞYALARA BAKTI
Polat, internetten gezinirken cinsel içerikli bir vidoya denk geldiğini, videodaki kadının eski eşi Sadet Fidan olduğunu öne sürdü. Polat, cep telefonuna indirdiği video ile Fidan’ı sıkıştırmaya ve ölümle tehdit etmeye başladı. Polat anılan videoyu, Fidan’ı çevresine karşı güç durumda bırakmak için, kadının ailesine, komşularına ve arkadaşlarına attı. Polat, Fidan’ın komşularına giderek görüntüdeki eşyalar ile ilgili evlerin eşyalarını dahi karşılaştırdı.


El yazısı ile verdiği dilekçeden sadece 2 ay sonra öldürüldü.

VİDEOYU FİDAN’IN KOMŞULARINA DA ATTI
Sadet Fidan hem aldığı ölüm tehditleri hem çevresine karşı düşürüldüğü durum nedeni ile 30 Mart 2022 günü savcılığa başvurdu. Fidan, el yazısı ile kaleme aldığı dilekçesinde özetle “Ölüm tehditleri alıyorum. Can güvenliğim yok. Bu adamın acilen tutuklanması gerekir” dedi. Fidan, Polat’ın yaydığı video nedeni ile çevresine karşı da mahcup olduğunu belirterek “O videodaki kadın ben değilim. Muayene olmaya dahi razıyım. Video kime ait ortaya çıksın. Benim için ölüm-kalım meselesi” dedi.

DİLEKÇEDEN 2 AY SONRA ÖLDÜRÜLDÜ
Sadet Fidan’ın, dilekçesinin sonunda belirttiği gibi “ölüm-kalım meselesi” haline gelen durum 2 ay sonra yaşandı. 30 Mayıs akşamı Hüseyin Polat bir kez daha Fidan’ın evine geldi. Fidan o sırada evde yalnızdı. Polat, bir kez daha video konusu açtı. Polat, Fidan’ı darp etmeye başladı. Eline bıçak alan Polat, Fidan’ı, ‘Tamam videodaki kadın benim’ dedirtmeye zorladı. Ancak Fidan, Polat’ın elinde bıçak olmasına rağmen olmayan bir şeyi kabul etmedi.


Sadet Fidan’ın cansız bedeni Güngören’deki binanın arka kısmında bulundu.

EVE GELEN OĞLUNA KAPIYI AÇMADI
Bu sırada ikilinin küçük oğlu Oğuzhan Polat eve geldi. Polat zile uzun uzun bastı ancak kapıyı açan olamadı. Bir süre sonra Hüseyin Polat balkona çıktı ve oğlunun geldiğini görmesine rağmen kapıyı açmadı. Dakikalar sonra ise, çevredekilerin koşuşturması ile Oğuzhan Polat ile binanın önünde bulunan Serkan Kaya, binanın arka kısmına koştu. Gördükleri ise Sadet Fidan’ın cansı bedenin yerde oluşu oldu.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERİLDİ
Serkan Kaya ifadesinde, Oğuzhan Polat’ın, babasına yönelik “Annemi sen düşürdün” diyerek bağırdığını bu kişinin de “O… çocuğu sizi de öldüreceğim” dediğini duyduğunu anlattı. Olayın ertesi günü tutuklanan Polat hakkındaki dava ise Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Karar duruşması dün görülen davada Polat’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Verilen cezada hiçbir indirim de yapılmadı.

Hüseyin Polat’a verilen cezada hiçbir takdiri indirim yapılmadı.

‘BU DOSYADA ADALET YERİNİ BULDU’
Fidan’dan geriye kalan oğulları Oğuzhan Polat ve Ömer Polat’ın avukatı Aziz Bingöl, sanığa verilen cezada hiçbir indirim yapılmamasının önemine vurgu yaptı. Av. Bingöl, sanığa verilebilecek en yüksek cezanın verildiğine işaret ederek, “Ülkede her zaman mümkün olmayan adalet bu dosyada tecelli etti diyebilirim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x